Guatemala: Mayská proroctví k roku 2012
Dne 13. září 2011 jsme se my a třídy 2. B a 2. C zúčastnili přednášky v kině Svět o zemi Guatemala a o její mayské kultuře.
Všechno začalo v červenci 2010, kdy pan Dufek s Ivetou a Dominikou vyrazili na sedm týdnů směr jižní Amerika. Vzali sebou fotoaparát a videokameru, aby mohli vše zdokumentovat. Města a okolí zde jsou postihnuté velkou chudobou, dokonce jim ukradli na ulici peníze. Na guatemalských penězích jsou vytištěni Quetzalové. Jedná se druh pestrobarevného ptáka, který žije v místních lesích a Májové ho pokládají za posvátného. Poté nás zavedli do míst mayských pyramid, kde vystoupali až na vrchol jedné z nich. Dozvěděli jsme se, jak funguje mayský kalendář a co by se mělo začít dít 21. 12. 2012.
Agentura Pohodáři, v čele s panem Dufkem a Kratochvílem, nám zajistila dvouhodinový poutavý výklad o této zajímavé oblasti. Byli jsme rádi, že právě my jsme měli možnost vidět tento dokument mezi prvními.
Pánové Dufek a Kratochvíl nás také pozvali na příští rok, kdy se jejich program bude věnovat východní Asii. Darovali nám též knížku Elfka a Island, kterou sepsal pan Dufek po své cestě po Islandu.
Lucie Bulínová a Simona Fedrová
Žákyně 2. A




Guatemala: Mayská proroctví k roku 2012



